ধনমামা আৰু মাকে লেঙেতা হৈ বিচনাত বাগৰা বাগৰি

ধনমামাই তাইক এটা চকলেট দিলে ৷ তাই চকলেটতো লৈ টিভিত কাৰ্টুন চাব ধৰিল ৷ সবিতা ৩ বছৰীয়া ৷ অলপ পাছত মাক আৰু ধন মামা সিঁহতৰ ভিতৰলৈ সোমাই গল ৷ভিতৰ সোমাইয়েই ধনমামাই গীতাক সাবতি ধৰি বিচনাত পেলাই ললে ৷গীতাই ফুচফুচালে-সোনকালে কৰ যি কৰ ৷ সবিতাই গম পাব নহলে ৷-নাহে তাই ৷ কাৰ্টুন চাই আছে-তাই দেখিলে ডাঙৰ কথা হৈ যাবগীতাই নিজৰ সকলো কাপোৰ খুলি পেলালে ৷ ধন মামাই ও সব কাপোৰ খুলি পেলালে ৷

    ধনমামাই গীতাক কলে-তই আজিও তোৰ বুচৰ নোমখিনি নাকাতিব পাওনে ৷ কিমান দিন পাছত তোক চুদিব সুযোগ মিলাইছো ৷-সময়ে নাপালো অ এইবাৰ ৷ পাছৰবাৰ কাতিম দে ৷ধনমামাই গীতাৰ নোমাল বুচত মুখ গুজি চেলেকিবলৈ ধৰিলে ৷-উফফ, কিমানদিন পাছতযে তই মোৰ বুচ চেলেকিছ ৷ তই ইমান ভালকৈ মোৰ বুচ চেলেক ৷-কিয় তোৰ মানুহটোৱে ভালকৈ বুচ নেচেলেকে নেকি?-চেলেকে ৷ 

অংক মাষ্টৰৰ লগত

কিন্তু তোৰ জিভা আৰু মোৰ বুচৰ সম্পৰ্কই বেলেগ অ ৷গীতাই এইবাৰ ধনমামাৰ কণীটো ধৰি লৈ চুপিব ধৰিলে ৷ সি সকলো নোম চুচি মাজি তাৰ বাড়ীডাল গুচোৱা পিয়াজটোৰ দৰে কৰি আনিছে ৷ গীতাই তাৰ বাড়ীডাল চেলাই কাঠফুলাৰ দৰে তাৰ লিংগমুন্ড লালিপপৰ দৰে চুপিবলৈ ধৰিলে ৷ গীতাৰ মুখৰ পৰশত তাৰ বাড়ীডাল হাতীৰ শুৰযেন হল ৷

ধনমামাই এইবাৰ গীতাক বিচনাত বাগৰাই ললে আৰু তাৰ বাড়ীডাল চিধাই বুচৰ সংকীৰ্ণ ফুটাতোত নিক্ষেপ কৰিলে ৷-তোৰ বুচখন আগতকৈ ঢিলা হল ৷-নহবনে ৷ এজনি ছোৱালী সেইফালেই জন্ম দিয়া নাই নেকি ৷গীতাই তাইৰ বিয়াৰ আগৰ কাহিনীবিলাক মনত পেলালে ৷ 

নবৌ তিনিজনীৰ লদোৰ পদোৰ তপিনা

    তাইতকৈ দুবছৰ সৰু সিঁহত থকা কলনিৰ এই কাষৰ কোৱাটাৰৰ লৰাটোৰ লগত তাই কিমান দিন চুদা চুদি কৰিলে ৷ধনমামাই প্ৰচণ্ড চোৰে জোৰে চুদিব লাগিছে ৷ বিচনাখন কেৰকেৰাই উঠিছে ৷ সবিতাই হঠাত সিঁহতৰ ৰুমৰ পৰা কিবা শব্দ শুনিলে ৷ তাই উৎসুক হৈ চাবলৈ গল ৷

    দুৱাৰখন জপাই থোৱা আছিল তাই দেখিলে ৷ তাইৰ ধনমামাক আৰু তাইৰ মাকে লেঙেতা হৈ বিচনাত বাগৰা বাগৰি কৰি আছে ৷ তাইৰ বাপেক মাককও এদিন তেনেকৈ বাগৰা বাগৰি কৰি থকা তাই দেখিছিল৷ তাইক মাকে সেইদিনা তাইক কুস্তি খেলা বুলি কৈছিল

মামাই আঠুকঢ়াই লৈ পিছফালেদি মামাৰ মস্ত লিংগটো ভৰাই দিলে

    ধনমামা জপিয়াই উঠিল আৰু কাপোৰ পিন্ধি ললে ৷ আৰু গুচি গল ৷ তাইৰ মাকে ধন মামা আহিছিল আৰু কুস্তি খেলিছিল সেই কথা দেউতাকক কব মানা কৰিলে ৷ আৰু তাইক লোভ দেখুৱালে যে ৷ ডাঙৰ ডাঙৰ চকলেট আনি দিব তাই নকলে ৷