হোলীত ৰাসলীলা – ২

নমস্কাৰ বন্ধুসকল । আশা ৰাখিলো যে, আপোনালোকে মোৰ আগৰ কাহিনীটো পঢ়িছে । যদি নাই পঢ়া, ইয়াত ক্লিক কৰক । এতিয়া আগবাঢ়ো  দ্বিতীয় খণ্ডলৈ ।

ৰাতিপুৱা শুই উঠিয়েই মই মাহীৰ ৰুমৰ পিনে গ’লো, তেও অকলেই শুই আছিল, বিবেকও নিজৰ ৰুমতেই শুই থকা দেখিলো । সি চাগে বক্সাৰৰ ভিতৰত একো পিন্ধা নাছিল, সেয়ে তাৰ বাৰীৰ ভাজ দেখি পোৱা গৈছিল ভালকৈ । মই ও ভালকৈ গা ধুই ল’লো আৰু শৰীৰৰ আটাইবোৰ অলাগতীয়াল নোম গুচালো (বুচৰ বাল আগদিনাই গুচাইছিলো) । তাৰপিছত ৰুমত আহি পূৰা নাঙঠ হৈ গাত ভালকৈ লোচন লগালো, দুৱাৰ পিছে বন্ধ নকৰিলো ভালকৈ, চাগে বিবেক উঠি আহি জুমি চায়েই । তাৰ পিছত এটি ক’লা ব্ৰা আৰু ক’লা পেণ্টি পিন্ধিলো, তাৰ ওপৰত এটি বহুত চুটি ফ্ৰক পিন্ধিলো । ফ্ৰকটি এমান চুটি আছিল যে, যদি মই বহুত হাউলি দিও, মোৰ পেণ্টিটো দেখি পোৱা যাব । আশা আছিল যে বিবেকে চাগে জুমি চায়েই আছে, কিন্তু উঠি আহি দেখিলো যে, সি আৰামচে শুয়েই আছে ।

মই আমাৰ বাবে চাহ বনাই আনিলো আৰু মাহীৰ বাবে পাকঘৰতেই থৈ দিলো, তেও উঠাই নাছিল। মই গৈ বিবেকক জগাই গুড্‌মৰনিং দিলো, সিও প্ৰথমে ভালকৈ এ উঠিলে যদিও, যেতিয়া মোৰ পোছাক দেখিলে তেতিয়া তাৰ চকু মোৰ বগা ফেৰাতেই ৰ’ল , মইও সুবিধা বুজি ৰুম ঠিক কৰাৰ নামত হাউলি তাক পেণ্টিৰ উপৰেৰে তিকাৰ দৰ্শন কৰালো, বক্সাৰৰ ভিতৰত বনি যোৱা তাৰ তম্বুটোৱে তাৰ অবস্থা ভালকৈ বুজালে । সি কিন্তু এবাৰো চেস্তা নকৰিলে তাক  ধাকিব, বক্সাৰৰ ওপৰেৰে বাৰীদাল খজুৱাই সি মোক বেছি পাগল হে কৰিলে । তাৰ চকু কিন্তু মোৰ ফেৰা আৰু মোৰ পিয়াতহে ।

মই “কি চাইছা ইমানকৈ?”

বিবেক “তুমি নাজানা?”

মই এটি চেক্সি হাহি মাৰি ক’লো, “নাজানিলেও তোমাৰ তম্বুৱে সকলো কৈছে, এতিয়া উঠা, মানুহ আহিবই, আজি হোলী।”

বিবেক “আজি তোমাকেই ৰ্ং দিম।”

মই হাহি মাৰি উঠি গ’লো । যাওতে আকৌ আগলৈ হাউলী তাক তপিনাৰ আকৌ আকাৰ দেখালো।

মাহী ইতিমধ্যে উঠি গা ধুবলৈ গৈছিল, পিছত আমি তিনিও একেলগে ব্ৰেকফাস্ত কৰিলো। তাৰপিছত আৰম্ভ হ’ল হোলী, মহাই মাহীক ফোন কৰি ক’লে যে, তেও আহোতে দেৰি হ’ব । মাহীৰ চিনাকী বহুত মানুহ আহিল, তাৰ মাজত বহুত ল’ৰাই সুবিধা বুজি মোক ভালকৈ ৰং দিলে, মানে বুজিছেই আৰু। বিবেকে মোক দূৰৰ পৰাই মোক লক্ষ্য কৰি আছিল, তাৰপিছত সি লাহে লাহে মোৰ ওচৰত আহিল আৰু চাঞ্চ লৈ  মোক ৰং দিয়া আৰম্ভ কৰিলে, প্ৰথমে গালত, তাৰপিছত ডিঙিত আৰু লাহে লাহে হাত তললৈ গ’ল। মই হাতখন ধৰি তাক চকুৰে ইংগিত দিলো যে বহুত মানুহ আছে। সি হাহি মোৰ কাণত ক’লে, “ঘৰৰ ভিতৰত ওপৰৰ মহলাত মোৰ বাবে ৰৈ থাকা।”

মইও সুবিধা বুজি মনে মনে ওপৰত গ’লো আৰু তাৰবাবে অপেক্ষা কৰিলো। অলপ পিছত বিবেকো আহিল, আমি ওপৰ মহলাৰ গেস্ত ৰুমত আছিলো। সি আহি প্ৰথমে দুৱাৰ বন্ধ কৰিলে, তাৰপিছত মোৰ ওপৰত বাঘ জপিওৱা দিলে।মোক দাঙি সি বিচনাত পেলাই দিলে। তাৰপিছত ফ্ৰকটোৰ ওপৰেৰে মোৰ পিয়া টিপিব ধৰিলে আৰু কিছ কৰিব ধৰিলে। মইও সমান জোশত তাক কিছ কৰিলো, আৰু লগে লগে টিপনৰ মজা লৈ থাকিলো।

“লাহে লাহে, দুখ পাইছো, আহহহহ।”

“ছৰি, ইমান মজাৰ পিয়াহ,”

“তেন্তে খাই চোৱা না, চুপি চোৱা।”

বিবেকে মোৰ ফ্ৰকটো খুলি দিলে,তাৰ পিছত সি অলপ সময় মোক চাই থাকিল। এজনী গাভৰু ছোৱালী সম্মুখত, অকল ক’লা ব্ৰা-পেণ্টিত। মই যে লাজত মৰি যোৱা যেন লাগিছিল, ভৰি দুখন লগ কৰি , হাতেৰে পিয়া ঢাকি যিমান পাৰো নিজক লুকাব চেস্তা দিলো। কিন্তু বিবেকে হাত দুখ্ন মেলি ভালকৈ চাই থাকিল।

“প্লিজ, এনেকৈ নাচাবা। লাজ লাগে”

বিবেকে হাহি মোৰ ওপৰত পৰি দিলে আৰু মোৰ ওঠত কিছ দিলে। মইও তাৰ ওঠ চুহি থাকিলো। সি লাহে লাহে সোঁহাতেৰে মোৰ বাওঁপিনৰ পিয়াটো টিপিব ধৰিলে ব্ৰাটোৰ ওপৰেৰে, মোৰ কিছৰ মাজতেই মোৰ মুখৰ পৰা “আহহহ, উফফফ” ওলাই গ’ল। সি কিছ কৰা এৰি মোৰ মূখলৈ চাই এটি হাহি মাৰি দিলে। তাৰপিছত মোৰ মুখ ত চুমা খাই খাই দিঙিলৈ গ’ল, তাৰ পিছত কান্ধত । তাৰ সোহাতে কিন্তু নিজৰ কাম কৰিয়েই থাকিল।

মোৰ কান্ধৰ পৰা ব্ৰাৰ ফিটা গুচাই কান্ধত চুমা খালে, তাৰ দুয়ো হাত পিছপিনে গৈ কেতিয়া মোৰ ব্ৰাৰ ফিটা হুক খুলি দিলে গমেই নাপালো । সি গোতেই ব্ৰাতো গুচাই পিয়া দুটাৰ ওপৰত বাঘে পৰা দি পৰিল, এনেকুৱা লাগিছিল যে, বহুত দিনৰ ভোকাতুৰ এজনে খাদ্য পালে, যেন টিপি, চুহি, কামুৰি চিঙি আনিব। অলপ দুখ পাইছিলো, কিন্তু তাতকৈ বহুত বেছি আৰাম লাগিছিল। নিপল দুটি চুহি চুহি ৰঙা কৰি দিছিল। এখ্ন হাত হঠাৎ গৈ পেণ্টিৰ ওপৰেৰে যোনিখন চুই দিলে, মই উত্তেজনাত জপিয়াই দিলো । বিবেকে কিন্তু মোক আকৌ ধৰি মোৰ ভৰি ওপৰলৈ উঠাই দিলে আৰু মোৰ পেণ্টি খুলি দিলে, মই তাৰ আগত সম্পূৰ্ণ নাঙঠ হৈ পৰিলো। সি তাৰপিছত নিজেই নিজৰ পেণ্ট খুলি বাৰী উলিয়াই ল’লে আৰু বাৰীডাল মোৰ যোনিত ঘহাই থাকিল। মই উত্তেজনাত ছতফতাই আছিলো আৰু হঠাতে সি একেবাৰত গোটেই বাৰীদাল মোৰ যোনিত সোমাই দিলে, মোৰ চকুৰে পানী ওলাই আহিল, সুখৰ চকুলো।